موجودی بیش از ۳.۴میلیون تن کالای اساسی در بنادر

بیش از ۳میلیون و ۴۰۰هزار تن کالای اساسی در گمرکات کشور موجود است که بندر امام خمینی با بیش از ۲میلیون و ۳۷۶هزار تن، بیشترین موجودی کالا را در بین بندرهای کشور به خود اختصاص داده است.
موجودی بیش از ۳.۴میلیون تن کالای اساسی در بنادر

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران به نقل از اقتصادآنلاین، نگاهی به آمار تازه موجودی کالا در بنادر کشور نشان می‌دهد که تا تاریخ ۱۶ مهر ۹۹، ۲۱۲۳۰۸ تن گندم، ۱۶۲۲۵۳۴ تن ذرت، ۲۵۶۷۰۸ تن جو، ۲۰۶۰۹۶ تن سویا، ۷۰۶۱۷ تن برنج، ۳۵۷۸۴۷ تن شکر، ۴۰۹۴۱۸ تن روغن خام و ۲۶۶۱۷۵ تن دانه‌های روغنی در گمرکات کشور موجود است که جمع این آمار به ۳۴۰۱۷۰۳ تن می‌رسد.

در تاریخ مذکور ۲۳۷۶۲۴۴ تن از موجودی کالاهای اساسی در بندر امام خمینی، ۳۹۹۲۶۹ تن در بندر شهید رجایی، ۲۷۲۱۸۴ تن در بندر امیر آباد و ۱۵۲۸۹۷ تن در بندر نوشهر و ۱۰۴۳۷۸ تن در بندر انزلی رسوب شده است.

همچنین بیشترین موجودی کالاهای کانتینری نیز متعلق به بندر شهید رجایی، بندر بوشهر، بندر امام خمینی، و بندر خرمشهر و بندر چابهار به ترتیب با ۸۰۶۶۲، ۷۲۶۱، ۴۹۱۶، ۳۹۴۶، ۱۸۴۲ کانتینر است.

در تاریخ مذکور، ۸ فروند شناور حاوی کالای اساسی با ۴۹۷۹۷۳ تن ذرت، سویا، برنج و دانه‌های روغنی در بندر امام خمینی در حال تخلیه و ۸ فروند شناور حاوی کالاهای اساسی با ۵۲۳۵۵۰ تن ذرت، سویا، برنج و دانه‌های روغنی در انتظار لنگرگاه بوده است.

کد: 50030223

زمان انتشار: یکشنبه 20 مهر 1399 11:25 ق.ظ

تعداد نمایش: 46

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید مطهری - خیابان گلریز - پلاک 25 - طبقه 5

تلفن: 02188326383

فاکس: 02188326089

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.