کمبود روغن نیمه جامد ۴.۵ کیلوگرمی تا اواخر هفته آینده رفع می‌شود

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران گفت: کمبود روغن نیمه جامد ۴.۵ کیلوگرمی تا اواخر هفته آینده رفع می‌شود.
کمبود روغن نیمه جامد ۴.۵ کیلوگرمی تا اواخر هفته آینده رفع می‌شود

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران به نقل از مهر، ابوالحسن خلیلی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران در گفتگویی با بیان اینکه حدود ۵٠ هزارتن روغن خام در گمرکات رسوب کرده بود، گفت: طی هفته جاری ارز این محموله‌ها تخصیص داده شده و کار انتقال ارز آن توسط واردکنندگان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: به محض اینکه فروشندگان اصلی این روغن‌ها، ارز خود را دریافت کنند، امکان ترخیص این روغن‌ها فراهم می‌شود و سپس کار انتقال آنها به کارخانجات تولیدی انجام خواهد شد.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: طی هفته آینده بخشی از این روغن‌ها ترخیص و به کارخانجات منتقل می‌شود.

خلیلی با بیان اینکه این روغن‌ها بیشتر برای استمرار تولید کارخانجات است، گفت: طی یک ماه گذشته حدود ٧٠ هزار تن روغن خام از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره کمبود روغن نیمه جامد در فروشگاه‌های سطح شهرها افزود: این کمبود بیشتر مربوط به احجام ۴.۵ کیلوگرمی و ۵ کیلوگرمی روغن نیمه جامد است که به دنبال کاهش تولیدی که اتفاق افتاد مردم تصور کردند خلأ بزرگی پیش آمده و برای خرید هجوم آوردند و بیش از نیاز معمول اقدام به خرید کردند.

خلیلی اضافه کرد: علاوه بر این، این روغن‌ها قابلیت مصرف در صنف و صنعت را نیز پیدا کرده‌اند و این مسائل باعث ایجاد کمبود در بازار شد.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی های انجام شده، تولید احجام ۴.۵ کیلوگرمی روغن نیمه جامد افزایش پیدا می‌کند و تا اواخر هفته آینده کمبود ایجاد شده در این حوزه رفع خواهد شد.

کد: 50030245

زمان انتشار: یکشنبه 25 آبان 1399 06:42 ق.ظ

تعداد نمایش: 1248

آخرین شماره ماهنامه آفتابگردان

آدرس: تهران- خیابان شهید مطهری - خیابان گلریز - پلاک 25 - طبقه 5

تلفن: 02188326383

فاکس: 02188326089

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن صنفی صنایع روغن‌نباتی ایران بوده و انتشار مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است | کپی‌رایت © 2008- 2017.